Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Zabdaj o swoją Spółka zoo !

Elektroniczne notatniki (tablice kopiujące)

Elektroniczne notatniki (tablice kopiujące) służą do kopiowania zapisków poczynionych w trakcie prezentacji. Tablica kopiująca wygląda jak zwykła tablica do pisania, ale przymocowane do niej jest urządzenie, które skanuje obraz z tablicy (tekst i rysunki), a następnie drukuje jego kopie. Urządzenia tego typu są produkowane przez kilka firm. Różnią się od siebie sposobem działania i jakością wydruku.

Do wyświetlania folii potrzebny jest rzutnik pisma. Jest on dość tani i często znajduje się w salach konferencyjnych lub klasach szkolnych. Wykorzystanie folii podczas prezentacji ma wiele zalet i kilka wad.

Inaczej niż w wypadku pisania na tablicy papierowej czy tablicy kopiującej, podczas korzystania z folii prezenter może cały czas być zwrócony twarzą w stronę publiczności. Jest to ważna zaleta, ponieważ należy jak najdłużej utrzymywać kontakt wzrokowy ze słuchaczami. Słuchacze mają wtedy poczucie, że prezentacja jest skierowana do nich, co ułatwia dyskusję i podnosi poziom zaangażowania.

Folie można przygotować odręcznie, zapisując tekst specjalnymi markerami w różnych kolorach. Można je również przygotować za pomocą komputera. Najlepiej sprawdzają się w tym wypadku programy do tworzenia prezentacji.

Prezentacja z użyciem folii ma tę przewagę nad prezentacją z wykorzystaniem slajdów, że do tej pierwszej można wprowadzić zmiany (usunąć niektóre strony lub zmienić ich kolejność) na kilka minut przed rozpoczęciem prezentacji lub nawet w czasie jej trwania, jeśli na przykład prezentacja się przeciąga, możemy zrezygnować z pokazania kilku stron, żeby zakończyć wystąpienie zgodnie z planem. Kolejną zaletą folii jest to, że można je oglądać w dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.