Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Zabdaj o swoją Spółka zoo !

List z prezentacją

List z prezentacją musi być na tyle interesujący, aby od razu przyciągnąć uwagę producenta. Ponadto styl, w jakim jest napisany, powinien być zgodny ze stylem programu.

Aby precyzyjnie określić, jak powinna wyglądać konkretna prezentacja, oglądaj program, zwracając szczególną uwagę na zajawki, czyli krótkie reklamy zachęcające widzów do oglądania następnej części, ponieważ wystąpi w niej X. Naucz się wychwytywać, w jaki sposób reklamuje się kolejne odcinki, by wzbudzić wśród widzów zainteresowanie, a następnie nadaj takie samo zabarwienie swojej prezentacji.

Pomysł na odcinek z twoim udziałem musi jednoznacznie wynikać z zaprezentowanego tekstu. Używaj słownictwa, które nawiązuje do wyemitowanych już odcinków, aby producent mógł sobie wyobrazić jego przebieg.

Niezależnie od stylu lub tematyki programu prezentacja musi być sugestywna i oddziaływać na uczucia. Rodzaj emocji można dostosować do danego programu, lecz należy unikać pisania czegokolwiek, co może znudzić producenta. Nawet prezentacja wysyłana do programu o zaawansowanych finansach powinna inspirować producenta fascynującymi możliwościami kryjącymi się w przedkładanej propozycji. Przypuśćmy, że chcesz skierować prezentację do programu „Sector Plays” Bloomberga. Sprawdzasz ten program w „Bacon’s Media Directories” i stwierdzasz, że jego realizatorzy poszukują ekspertów potrafiących zidentyfikować nowe kierunki w strategiach lokowania kapitału oraz że pragną dotrzeć do odbiorców w całym kraju zainteresowanych codziennymi informacjami finansowymi.

Świetnym nagłówkiem byłoby pytanie, które wciąga producenta w prezentację, szczególnie takie, które wzbudza obawę. Producent wie, że widzowie oglądają jego program, ponieważ boją się strat finansowych. Zaprasza ekspertów, którzy dyskutują na temat prawdopodobnych prognoz, by widzowie mogli podjąć szybkie działania.

Jako przykład można podać prezentację zawierającą w temacie tekst: „Czy przemysł telekomunikacyjny umiera? Pięć znaków ostrzegawczych, na które trzeba uważać”. Poniżej należy wymienić w punktach owe znaki oraz dopisać akapit mówiący o pozycji i kompetencjach eksperta. Taka prezentacja ma duże szanse zwrócić uwagę producenta, ponieważ pozwala mu ułożyć przebieg odcinka.

Autorzy powinni dołączyć egzemplarz swojej książki – w miarę możliwości nawet kilka, aby zainteresowani pracownicy redakcji mogli wziąć je do domu i przeczytać. Greg Godek, autor książki 1001 Ways to Be Romantic, ostrzega, że sekretarki i asystentki często zabierają ją do domu, aby pokazać swoim mężom lub narzeczonym. Radzi, aby autorzy publikacji noszących podobne tytuły wysyłali po kilka egzemplarzy. Oprócz książki warto także wysłać nagranie własnego wywiadu.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.