Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Zabdaj o swoją Spółka zoo !

ODMIEŃ SWOJE ŻYCIE NA ZAWSZE

Większość osób zmienia swój zawód siedem razy w ciągu życia zawodowego – nie pracę, lecz zawód. Jeśli jesteś niezadowolony ze swojego życia, zdobądź nowy zawód i zamiast zmieniać szefa, zatrudnij się sam. Czy nie marzysz o życiu, którym sam kierujesz?

Trzynaście lat temu, kiedy miałem zaledwie dziewiętnaście lat, przeczytałem książkę, która całkowicie odmieniła moje życie. Z pozycji Obudź w sobie olbrzyma\ autorstwa mistrza motywacji Tony’ego Robbinsa, dowiedziałem się, że to my sami decydujemy o swojej przyszłości. Jeśli nie jesteś osobą, którą chcesz być, możesz się zmienić. Do tej pory myślałem, iż to, kim jesteśmy, zostało z góry ustalone. Nie zdawałem sobie sprawy, że mam jakikolwiek wpływ na swoją przyszłość, jednak prawdą jest, że można ją ukształtować tak, jak tego zapragniemy.

Następnie przeczytałem biografię Richarda Bransona, założyciela i prezesa przedsiębiorstwa Virgin. Pracowałem wówczas jako hipnotyzer w hotelach na wyspie Ibiza. Wieczorami pracowałem przez dwie godziny, a później włóczyłem się po barach.

Całymi dniami leżałem na plaży, nie robiąc nic, może z wyjątkiem czekania na te dwie godziny pracy, dzięki którym mogłem robić dalej to samo. Być może brzmi to jak idylla, jednak byłem strasznie znudzony, aż do momentu, gdy zacząłem czytać o Bran- sonie. Czytając o jego niesamowitej karierze szefa wytwórni płytowej Virgin Records, następnie zaś założyciela linii lotniczych Virgin Atlantic Airways, pomyślałem, iż on zapewne nigdy się nie znudzi swoją pracą. Pomyślałem również, iż najbardziej chciałbym być przedsiębiorcą. Wówczas zakończyłem moje tournee i wróciłem do Wielkiej Brytanii dwa miesiące wcześniej. Moja decyzja o powrocie nie została dobrze przyjęta w czternastu hotelach, dla których pracowałem, ale sam wiedziałem, że muszę coś z własnym życiem zrobić. Musiałem przejąć kontrolę nad swoją przyszłością.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.