Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Zabdaj o swoją Spółka zoo !

Szkoła przetrwania – prezentacja wideo

Istnieje kilka prostych technik, dzięki którym podczas prezentacji telewizyjnej możemy wyglądać wspaniale. Zasady te działają niezależnie od tego, czy występujemy na żywo w telewizji, czy nagrywamy prezentację na wideo. Podczas wystąpień w telewizji obowiązuje strój oficjalny. Oto bardziej szczegółowe reguły ubierania się. Ubiór odpowiedni:

– Kolory stonowane, miękkie i ciepłe. Garnitur, krawat, apaszka czy sukienka w zgaszonych odcieniach szarego, brązowego, zielonego, lawendowego lub bordowego. Koszule i bluzki w kolorach pastelowych.

– Kolory powinny być czyste, a desenie stłumione i niewyraźne.

– Strój prezentera w pozycji siedzącej:

– mężczyźni: rozpięta marynarka, poły ściągnięte, marszczenia z tyłu wyprostowane, krawat zawiązany nieco krócej niż zwykle (żeby nie wisiał między nogami) podkolanówki są bardziej odpowiednie niż krótkie skarpetki

– kobiety: spódnica zakrywająca kolana.

Ubrania powinny być wykonane z lekkich materiałów (nawet zimą), żeby prezenterowi nie było zbyt gorąco w ostrym świetle jupiterów. Ubiór nieodpowiedni:

– W kolorze białym, żółtym, czerwonym lub brudnych odcieniach szarości.

– Z wyraźnymi deseniami typu krata, paski, kropki czy jodełka.

– Obcisłe ubrania (np. podkoszulki), które opinają ciało.

– Ubiór niedbały lub ekstrawagancki.

Właściwy makijaż. Nie bójmy się makijażu, ale postarajmy się wcześniej zrobić próbę. Obraz na wideo tworzy wypadkowa odcieni i intensywności kolorów oraz światła. Oznacza to, że twarz prezentera może na ekranie wyglądać blado, zmarszczki będą się wydawały głębsze, a cienie pod oczami – ciemniejsze. Nie liczmy na to, że osoby w studiu zrobią nam dobry makijaż – mogą uznać, że wyglądamy wystarczająco dobrze.

Najlepiej będzie, jeśli sami zajmiemy się makijażem. W wypadku kobiet wystarczy nałożenie mocniejszego podkładu, większej ilości korektora i mniejszej ilości cieni do oczu niż zwykle. Mężczyźni mogą posłużyć się pudrem, który podkreśli naturalną karnację. Można go nałożyć w toalecie przed rozpoczęciem prezentacji. Pudru nie powinno się używać zbyt dużo. Nakładamy go na rzucające się w oczy części twarzy oraz na łysiejące miejsca na głowie, aby mniej się świeciły. Jeśli prezenter ma cienkie i jasne brwi i rzęsy, może podkreślić je tuszem do rzęs.

Przeprowadźmy kilka prób makijażu przy takim oświetleniu, jakie będzie w studiu, i nagrajmy je na wideo. Poprośmy również o kopię nagrania prezentacji, aby ocenić makijaż i przy następnej okazji wprowadzić ewentualne poprawki.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.