Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Zabdaj o swoją Spółka zoo !

Źródła finansowania franchisingu – dalszy opis

Założenia banku są proste: jeśli system opiera na dobrych i sprawdzonych na rynku produktach czy usługach to przedsiębiorca może osiągnąć swoje cele szybciej oraz z mniejszym ryzykiem niż indywidualne.

Banki potwierdzają, że franchisobiorcy korzystający z systemu franchisingowego są klientami o przedsięwzięciach mniejszego ryzyka i dlatego mogą otrzymać lepsze warunki uzyskania kredytu. Na potwierdzenie tego można przytoczyć dane: 12% przedsiębiorstw bankrutujących w ciągu 5 lat w stosunku do 90% niezależnych początkujących firm. Niższe ryzyko oznacza, że bank może pożyczyć franchisobiorcom więcej, stosując niższą stopę procentową oraz akceptując niższe zabezpieczenie.

Większość banków ma teraz specjalne finansowe schematy preferujące wspieranie franchisobiorców. Specjalista od franchisingu pomaga branżowym kierownikom w decyzjach inwestycyjnych. Kiedy potencjalny franchisobiorca zwróci się do oddziału z prośbą o kredyt na założenie firmy, której specjalista działu kredytowego zwraca się o pomoc do specjalisty od franchisingu w biurze centrali. Ten jest w stanie szybko ocenić, czy konkretna propozycja jest atrakcyjna i warto ją finansować. Dostarcza specjaliście działu kredytowego oddziału informacji, a ten podejmuje decyzję, uwzględniając lokalne warunki. Banki wiedzą, że franchisodawcy zależy na opiece nad dobrymi, efektywnymi biorcami.

Wiele banków uruchamia specjalne programy wspierania franchisobiorców we współpracy z potencjalnymi dawcami. Franchisodawca automatycznie poleca biorcę bankowi, w którym ten znajdzie możliwość finansowania przedsięwzięcia.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.